Vyhledávání


Novinky

Mistrovství České Republiky Bíglů 2011

02.10.2011 00:00
Letošní sezónu mistrovských závodů jsme zakončili Mistrovstvím České Republiky Bíglů 2011. Víceméně úspěšně, spíše tedy více :))

Klubová výstava Border Kolií, Zbraslav u Brna

24.09.2011 18:12
Sam se zúčastnil své úplně první výstavy a dopadl nad svá očekávání! :) A že mu to předvádění šlo! :)

Mistrovství České Republiky mládeže 2011, Praha

18.09.2011 00:00
V tomto víkendu proběhlo mistrovství ČR mládeže 2011. Odjeli jsme velmi spokojení :))

Mistrovství České Republiky 2011, Žamberk

11.09.2011 00:00
Chtě nechtě jsme se zúčastnili mistrovství ČR v Žamberku. Dopadlo nad míru všech mých očekávání! :) Povídání s fotečkou v zážitcích.

Vánoční závody, Hodonín

04.09.2011 00:00
První neoficiální závody, kde jsem závodila s oběma psy! :) V zážitcích opravdu rozsáhlé povídání.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist

Ace Sam Fast and Foolish

   Plemeno: Border Kolie (Border Collie)
Výška: 52,5 cm
Váha:  17 kg
Datum narození: 5.3.2011
Úspěchy: Zatím žádné :3
Chovnost: Bude
CEA DNA: normal (po rodičích)
TNS DNA: normal (po rodičích)
CL DNA: normal (po rodičích)
DKK: 1/1
Otec: Terminator Vom Kuschelmuschel
Matka: Foolish Bree Hardy Horde

 

Něco o Samovi...

Ze Sama nám vyrostl pořádný chlap :) Má šílený drive a nasazení, ale přitom celkem ovladatelný, tak snad se nám bude dařit. Samík je přesně takový jakého jsem ho chtěla - zbarvením, znaky na hlavě a ušima :) Je to trochu větší závislák, se psy si hraje jen s některými, ale je nekonfliktní (a díky bohu :D).

A jak to vlastně bylo...?

Že by to chtělo dalšího pejska na zahradu jsem si uvědomila, když měl Cleo asi 3 roky. Napadlo mě to tedy zejména na závodech, kdy mezi jednotlivými běhy byla jaksi nuda, ale hlavní důvod to samozřejmě nebyl :D V tu dobu jsem to na rodiče začala zkoušet. Moji rodiče, už dlouhou dobu mohli zpozorovat, že se Cleovi intenzivně věnuji a jednom kuse vymýšlíme nové kousky a hledáme stále nějaké mezery ve výcviku, které napravujeme. Většinou úspěšně :D Verdikt zněl ale jasně "Ne!". Důvod byl však odlišný, než většinou bývá. Na zahradě nám totiž pobíhal 12 letý Chodský pes Dandy, se kterým jsem vyrůstala. Ačkoliv moc neposlouchal, na procházkách to bylo docela utrpení, špatně se cvičil a našla bych i více much a nedostatků - pořád jsem ho měla strašně moc ráda a bez něj bych si zahradu už asi nedokázala představit. A rodiče by 3 psy prostě a zkrátka nedovolili. Takže až Dandy nebude mezi námi, dovolí mi dalšího hafáka.
Vyvolalo to ve mě střet zájmů - na jednu stranu bych nového parťáka chtěla, na stranu druhou nechci přijít o Dandyho. A tak jsem to prostě nechala plavat, časem se uvidí. Dandymu jsem přála další dlouhá léta s námi :)
A pak to bohužel přišlo. V listopadu roku 2010 ve 14 letech Dandy odešel za duhový most, kde už je mu dobře... Všichni jsme se přes to přenášeli poměrně špatně, ale opatrně jsem začala zkoušet, co ten druhý pes... No, verdikt byl jasný "Ne!". Až když jsme byli na Mistrovství Bíglů ČR roku 2010, otec pronesl: "Dokaž, že máš nejlepšího bígla a dovolím ti druhého psa". Inu, dopadli jsme více než dobře, totiž získali jsme titul Mistr ČR bíglů 2011 v jednotlivcích, ale i v družstvech :D Takže jsem stále více tlačila na rodiče... A jak zněl verdikt potom? "Ne!"
Další podmínkou znělo "Na pololetní vysvědčení nebude žádná 4!" Bohužel, to byla podmínka, kterou jsem nesplnila... Ale i přesto jsem na rodiče stále tlačila... Až jednou...
"A jaké plemeno, když už..." Odpověď byla jasná! ŠELTIE! Už jsem měla namátkou vybrané chovatelské stanice a diskutovala s lidmi co šeltičky mají. Přemýšlela jsem i o dalších plemenech - pyrenejský ovčák, mudi, pumi, kooikerhondje, ale abych pravdu řekla, ani jedno plemeno mě svým vzhledem zrovna do kolen nedostalo... A pak, jednoho večera pronesla moje mamka: "A co bordera...?" Hehe, zasmála jsem se, řekla jsem, že jsou to magoři a že na závodech nebudu mít šanci a dál si hleděla šeltiček a dalších plemen. Ale na BOCku jsem myslela pořád...
No a nakonec tedy Borderka zvítězila :) Rozhodla jsem se, že ačkoliv je pro mne agility aktivita číslo 1, životní styl a povaha Borderky za to zkrátka stojí :)
Když už se tedy plemeno rozhodlo, stačilo si najít nějakou tu chovatelskou stanici, kde by měli štěňátko, které by splňovalo přesně moje požadavky. Totiž, požadovala jsem perfektní zdraví, určité vlohy a předpoklady a ještě tedy vzhled přesně podle mého gusta :P Hnědobílý nebo černobílý (bez pálení), úzká lysinka, úzký límeček (nebo žádný) a málo bílé barvy... No a ještě aby mělo ouška spíše vztyčené (popřípadě převislé špičky), ale to už byl pouze bonus :D Ale vzhled přecejen není tak důležitý ^^ No a neposlední řadě také aby to nebyl vrh "A", chtěla jsem vidět potomky z předešlého vrhu.
Vyhlídla jsem si Black Chevers, Bohemia Alké a Near Future. S Black Chevers to nakonec nevyšlo, v Bohemia Alké se nekrylo a Near Future bude krýt až za dlouho :( Takže to vypadalo špatně...
Naštěstí mi kamarádky doporučili také Fast and Foolish, kde měla Bree už 47. den březosti. K rozhodnutí napsat e-mail mě vedl velmi zajímavý výběr otce štěňat a skvělé výsledky fenky. Hlavně tedy 100% zdraví a spousta všemožných vyšetření u obou z rodičů. Nezávazně jsem napsala e-mail, slovo dalo slovo a já už věděla o rodičích i skvělou povahu :)
Přijeli jsme se podívat ještě před narozením štěňátek a všechny pochybnosti jsem hodila za hlavu. Pěkné zázemí, skvělý přístup chovatelů, Bree se mi moc zalíbila a měla jsem i možnost vidět prababičku dětí :) Teď už jen zbývalo těšit se na děti :))
Dne 4.3.2011 jsem v pozních hodinách sledovala na Facebooku příspěvky o stavu fenky. Už už to vypadalo, že se bude rodit. A taky že jo. Kolem půlnoci praskla voda a já už se připravovala, že to budu sledovat v přímém přenosu. Jenže jsem nemohla, 5.3. jsme měli závody v Hodoníně, a tak jsem odcházela celá napjatá, jestli na svět přijde i to moje :))
Před odjezdem, asi kolem 6. hodiny raní jsem se rychla šla podívat a tradáá, dne 5.3. se Bree narodilo 7 krásných detiček. Kluci byli 2, 1. a 7. štěndo. Když jsem poprvé uviděla 7. kluka, splňoval všechny mé požadavky na vzhled - úzká lysinka, úzký límeček, hodně černé a málo bílé ^^ A dokonce i malý bonus - lysinku měl úplně jako podle pravítka! :D Své sympatie jsem projevila ihned, ale i přesto jsme se na ně přijeli podívat a rozhodnout se. Pořád jsem měla blíže spíše k 7. klukovi a nakonec tedy že si vezmeme právě něj :)
Dne 23.-24.4.2011 se konaly v Praze (KK Kyje) kvalifikační závody juniorů na EOJ, a tak jsme to spojili. Míša (chovatelka) řekla, že se dojde podívat a moc mě překvapila, když donesla i Sama! :)) A v neděli, 24.4. jsme si ho odvezli domů.
A tak to všechno začalo...
Po pár dnech jsme zjistili, že má skvělé přivolání na mlaskání, je velmi čistotný a socializovaný, což nás příjemně překvapilo. Práce s ním jde tak skoro sama, což je zásluha také chovatelů :))

A proč Border kolie?!

Věřte nebo ne, po Borderce jsem toužila od svých 7 let (cca 1. třída ZŠ). V tu dobu totiž v televizi vysílali seriál Turbo - obdoba Komisaře Rexe, avšak místo Německého ovčáka v něm účinkovala Borderka. O schopnostech a vlastnostech tohoto plemene jsem však neměla ani páru. Kvůli tomuto seriálu jsem si zakoupila encyklopedii psů (pamatuju si, že stála 999 kč! :D) a velmi dlouze avšak vytrvale hledala, jakého plemene je ten Turbo. A po čase se přecejen zadařilo - Border Kolie.
Při výběru mého prvního psa (Clea), jsem rodičům toto plemeno nabídla, bylo mi však sděleno, že chtějí malého psa. A tak se vybral Bígl. Borderu jsem tedy hodila za hlavu, jak jsem se již zmínila, o jejích vlastnostech a schopnostech jsem neměla ani ponětí. Podotýkám, v té době, při výběru Clea pro mě byl pes jako pes, tudíž jsem žádné rozdíly v plemenech neviděla (a že bígl loví jsme se dozvěděli dost pozdě, když s tím začal Cleo :D).
Časem, když už jsme měli Samíka zamluveného mi mamka sdělila: "Kdybys Borderku opravdu chtěla už jako 1. psa, my bychom ti ji pořídili!". Ale ne, já jsem spokojená, jak to je :) Kdo ví, kde by byl Clejík a taky Sam!
První a typickou Borderu jsem potkala až na cvičáku KK Valtice (dnes již Jumpingdogs) - Dennyho.
Nezbývá než doufat, že ze Sama vyroste pan Perfektní. A třeba i kdyby ne, pořád ho budu mít ráda úplně stejně :))
No a to je celé ;)

Rodokmen

O
T
E
C
Terminator vom Kuschelmuschel

Hemp Of Hallrule
Spot ISDS 161819
Joy ISDS 133452


Kim Vom Kuschelmuschel
Dandy Von Hamels Hof
Aenn Von Hamels Hof

M
A
T
K
A
Foolish Bree Hardy Horde


Jessomine Aussie Merlot

Trucharm Royal Tartan
 Kentish ShirazAnnie Dot Hardy Horde
Idrus Bohemia Alke
Ange White Face Gasko Prim