Vyhledávání


Novinky

Mistrovství České Republiky Bíglů 2011

02.10.2011 00:00
Letošní sezónu mistrovských závodů jsme zakončili Mistrovstvím České Republiky Bíglů 2011. Víceméně úspěšně, spíše tedy více :))

Klubová výstava Border Kolií, Zbraslav u Brna

24.09.2011 18:12
Sam se zúčastnil své úplně první výstavy a dopadl nad svá očekávání! :) A že mu to předvádění šlo! :)

Mistrovství České Republiky mládeže 2011, Praha

18.09.2011 00:00
V tomto víkendu proběhlo mistrovství ČR mládeže 2011. Odjeli jsme velmi spokojení :))

Mistrovství České Republiky 2011, Žamberk

11.09.2011 00:00
Chtě nechtě jsme se zúčastnili mistrovství ČR v Žamberku. Dopadlo nad míru všech mých očekávání! :) Povídání s fotečkou v zážitcích.

Vánoční závody, Hodonín

04.09.2011 00:00
První neoficiální závody, kde jsem závodila s oběma psy! :) V zážitcích opravdu rozsáhlé povídání.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist

Cleo z Panství Offenheim

Bígl (Beagle)

40 cm

Datum narození: 2.4.2007

• Mistr ČR mládeže 2009 v družstvech
• Mistr ČR Bíglů 2010
• Mistr ČR Bíglů 2012
• Mistr ČR Bíglů 2010 v družstvech
• Mistr ČR mládeže 2011 v družstvech
• Vícemistr ČR 2011
• 2. Vícemistr ČR Bíglů 2011
• Vícemistr ČR bíglů 2011 v družstvech

• 2. nejsportovnější bígl roku 2010
• Aktivní šampion Beagle Clubu

• účast na EOJ 2010
• A1, A2, A3, A3Ch.
více úspěchů

Chovný

Otec: Ich. Daragoj Crystal Chance

Matka: Daffi z Loňského Léta

 

Tak to je Cleo :)

Nádherně modelovaná a výrazně samčí hlava, standartně hnědé oči, výborná hřbetní linie, končetiny výborně zaúhleny, zádní nohy v postoji i pohybu korektní, nůžkový skus a krásné trikolórní zbarvení. Bohatě osrstěný ocas s výraznou bílou špičkou. Výborné temperamentní povahy. -  Takhle by popsal Clea rozhodčí na výstavě (ne všichni :D). Já se to ale rozhodnu chytit za jiný konec.

Cleo je, byl a vždycky bude taková samostatná jednotka. Na procházkách si mě moc nevšímá (ovšem pokud mám dobrůtku, to je jiná!) a vždycky přemýšlí hlavně sám za sebe. A ze všeho nejraději si čte v trávě. Pořád... Je to tvrdý, odolný, tvrdohlavý, avšak občas i inteligentní, vítací, hravý a aktivní pes. Jeho největší slabostí jsou dobrůtky, pro které uděla doslova cokoliv. Na bígla už umí spoustu zajímavých kousků a povelů :) Miluje aportky, zejména balonky na šňůrce, paličky či palice a celkově vše co jde chytit do tlamy a je ze dřeva a v neposlední řadě jeho jedinou lásku - pískací želvičku, které by nikdy nic neudělal (což se o jiných hračkách říci nedá).
Po velkých černých psech, kteří se mu nelíbí bohužel vyjíždí a ukazuje náznaky agrese. Může za to nedostatečná socializace. Ovšem k psům co zná dokáže být velmi otevřený. Pud honiče se v něm nikdy nezapře, a tak nejčastější aktivita, kterou dělá je honění psů po place a usilovně přitom štěká.
Pud honiče se v něm nezapře ani na procházce. S hlavou skloněnou celou procházku. To se mu bohužel jednou stalo téměř osudným. Pustila jsem ho na ostrůvku, pak chytila a začala rukou sahat po vodítku, abych ho připla, v tom prudce vyrazit vpřed, vycukl se mi a zmizel v lese. Celou noc jsme ho hledali a nenašli. Na druhý den jsme to dali do rádia a opravdu se našel jak se potuloval po hlavní silnici v nedalekém městě. Měl štěstí. I já měla štěstí. Od té doby má na procházkách elektrický obojek (který využíváme pouze proti utíkání!). Upřímně miluju lidi, mající nelovecké psy a jiné tvrdící, jak je to nelidské a drastické. A vyzkoušeli jsme opravdu téměř vše... Ve správných rukou je to dokonalý pomocník. Nicméně, člověk, který si někdy byť jen zkusil vychovat bígla jistě chápe. Nechci v něm jeho pudy potlačovat, ale mít je pod kontrolou, protože právě tehdy dokáže být opravdu šťastný.
Když mu byl 1 rok života jsme se rozhodli navštívit nedaleký cvičák na němž se trénoval sport agility. Okamžitě jsem si tento sport zamilovala a běhel roku jsme startovali na 1. oficiálních závodech. Obrovským průlomem naší "kariéry" se stalo vítězství na Mistrovství ČR mládeže 2009 (26.-27.9.2009) a získání titulu Mistr České Republiky mládeže 2009 v družstvech MA. Později, v roce 2010 jsme se v jeho 3 letech poprvé kvalifikovali na EOJ (European Open 2010), (jinak řečeno Mistrovství Evropy Juniorů), a tak jsme reprezentovali Českou Republiku na EOJ. Ještě tentýž rok se nám podařilo získat titul Mistr České Republiky Bíglů 2010, a aby toho nebylo málo, dokonce se nám podařilo získat i titul Mistr České Republiky Bíglů 2010 v družstvech! O rok později (2011) se nám podařilo získat (pro nás zatím nejcennější) titul Vícemistr České Republiky 2011 (v jednotlivcích!!!). V neuvěřitelné konkurenci a velmi obtížných parkurech. O týden později se nám podařilo získat také titul Mistr České Republiky mládeže 2011 družstev! Mimo jiné jsme se roku 2011 zúčastnili také Mistrovství ČR Bíglů konané v rámci závodu Opsion 021. Získali jsme titul 2. Vícemistr České Republiky Bíglů 2011 a také Vícemistr České Republiky Bíglů 2011 v družstvech. Mimo jiné jsme za rok 2010 získali titul 2. nejsportovnější bígl a za rok 2011 jsme získali titul Aktivní šampion Beagle Clubu! :) V roce 2012 jsme si urvali další titul a to Mistr České Republiky bíglů 2012! To není málo, že? :) A to jsme v agilitní kariéře ani zdaleka neskončili! :) Chceme dokázat, že i bígl, byť nemající rychlost na závratné úrovni, toho dokáže opravdu hodně! :)
Dne 18.7.2010 jsme získali naši první A3 kartu a od té doby závodíme v elitní kategorii MA3. A podařilo se nám tuto elitní kategorii obhájit a splnit podmínky pro udělení titulu A3 Champion (A3Ch.)! :))
Abychom ale pořád nemluvili jen o agility, věnujeme se také výstavám :) Ve výstavních kruzích se nám možná nedaří jak bychom si přáli, ale máme už jen krůček od Českého, Slovenského a mezinárodního šampionátu. Prakticky nám schází zkoušky, které se nám zaboha nedaří splnil. Ne, že bychom je nezvládli, ale nemáme ani šanci na ně jet :( Buď jsou moc daleko, nebo jsou blízko, ale pro nás nevhodný termín, kdy mám závody... Ale však ono se nám to jednou podaří! :)

Tak to jsme my :)

 

Rodokmen

 
O
T
E
C
Daragoj
Crystal Chance
Clarion
Crystal Fire
Clarion Cloak Manahound Match Point
Clarion Coffeebean
Daragoj Starsong Briarhill Our Own Brucie
Daragoj Sabrina
 Daragoj
 Lovenote
Briarhill Our Own Brucie Echo Run Jumping Jack Flash
Loverly Too Hot Touch
Daragoj Great Pleasure Daragoj Jumping Jack
Daragoj Piece of Gold

M
A
T
K
A
Daffi
z Loňského léta
Zadok
Het Hulterhof
Famous Joker Fine Piece of Work Red Baron JustKing of Sunshine
Famous Joker Little Miss Sophie
Tosca Het Hulterhof Sentinel of Dialynne
Quema Het Hulterhof
Babetta
Weinline
Lucky Boy Blýskavica Vinrob Vagabond
Xilly Blýskavica
Tarla Blýskavica Will Murphy of Justine's Pack
Effi Blýskavica