Vyhledávání


Novinky

Mistrovství České Republiky Bíglů 2011

02.10.2011 00:00
Letošní sezónu mistrovských závodů jsme zakončili Mistrovstvím České Republiky Bíglů 2011. Víceméně úspěšně, spíše tedy více :))

Klubová výstava Border Kolií, Zbraslav u Brna

24.09.2011 18:12
Sam se zúčastnil své úplně první výstavy a dopadl nad svá očekávání! :) A že mu to předvádění šlo! :)

Mistrovství České Republiky mládeže 2011, Praha

18.09.2011 00:00
V tomto víkendu proběhlo mistrovství ČR mládeže 2011. Odjeli jsme velmi spokojení :))

Mistrovství České Republiky 2011, Žamberk

11.09.2011 00:00
Chtě nechtě jsme se zúčastnili mistrovství ČR v Žamberku. Dopadlo nad míru všech mých očekávání! :) Povídání s fotečkou v zážitcích.

Vánoční závody, Hodonín

04.09.2011 00:00
První neoficiální závody, kde jsem závodila s oběma psy! :) V zážitcích opravdu rozsáhlé povídání.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist

26.-27.9.2009 - Mistrovství České Republiky mládeže, Opatovice nad Labem

27.09.2009 00:00

Tyto závody se navždy a nezapomenutelně zapíšou do mé paměti. Takové nadšení, radost a možná i ceny už nikdy nezískám.
V pátek večer jsme přijeli a zareprezentovali jsme se. Dostali jsme igelitku se vzorkem granulí Pro Planu a dvě termosky. Zřejmě pro psa a mě. V sobotu ráno jsme přijeli na plac a slavnostně jsme se všemi závodníky rozjeli mistrovství Republiky. Vše začalo závodem hra. Hra nám nikdy nešla. Pro nás je to odstresování psa, protože tam o nic nejde. Takže jsme to logicky zkazili. Avšak o co šlo - parkur byl sestaven z 12 překážek (pouze hopek) do čtverce (či obdelníka), pes měl přeskočit všechny v co nejkratším limitu. Samozřejmě mohl překonat 1 skočku klidně 2x, ale v této hře je to spíše zdržování. Výsledek nebyl nijak slavný - 6. místo. Následovalo agility družstev. Všichni jsme si to zaběhli v pohodě, avšak Beruška tam na dráze nějak blba, a tak se DISkla, to ale vůbec nevadilo, protože se počítal výsledek 3 nejlepších z družstva. Barča s PRT Terrynkou měli 1 chybičku na zóně a my - bez chyby. Dokonce zóna! Šli jsme na oběd a stále jsme byli na pochybách, jestli výsledek platí. Dříve jsem se totiž nesetkala s podobným posuzováním, že by se jeden člen v DIS nepočítal. Nicméně jsme měli velké štěstí - výsledek platil :) Následoval jumping jednotlivců. Dráha byla na můj nervózní mozeček příliš složitá a já věděla, že se něco pokazí. Vedla jsem ho z hopky do tunelu, což bylo špatně. Když Cleo vrazil do tunelu, zděšeně jsem se podívala na rozhodčí, která ukazovala DIS, chytla jsem se hlavu, ale běžela dál. Takže DIS. Můj tatík z toho byl zbytek dne úplně hotový. Zahodil všechny šance a naděje. Já ne. Při vyhlašování jsme vyfasovali krásnej pohárek a všichni jeli spokojeně na ubytovnu :)
Druhý den jsme začínali jumpingem družstev. Sesbírali jsme se na startu a všichni si dokola domlouvali, že o nic nejde. Když to zkazíme, nevadí, nic se neděje. První běhal Borůvka s kníračkou. Všechno zaběhli bez chyby, takže jsme mu bezmezně věřili. A opravdu, vše bez chyby! Druhá běžela Barča s Terry, velmi temperamentní PRT. Bohužel se DISkli na tunelu. Místo točky za překážkou a kruhu jí Terrynka vletěla do tunelu. Pak jsem běžela já. Docela nervy. Avšak přes všechny chytáky, pasti apod. jsme dráhu dokončili bez chyby. A nakonec... Kříženka Beruška s Jirkou. My - zbytek družstva jsme nervózně čekali na startu a napětím jsme skoro ani nedýchali. A povedlo se! Beruška to s Jirkou zvládli bezvadně! Myslím, že jen s jednou chybou, ale to přece vůbec nevadí! :) Avšak tentokrát jsme se umístili 5. Následovalo agility jednotlivců. Ano, i tentokrát jsem spletla dráhu. Avšak tentokrát jsem zapomněla jen jednu skočku a byla z toho jen odmítačka. Avšak stojí za zmínku, že Cleo by pod mým vedením tu skočku klidně vynechal. Já ho však zastavila a navedla zpět - ale byla to na 100% moje chyba. Zvláštní mi přišlo, že jsem měla vždy problém na úplně jednoduchých věcech, jako skočka z rovinky nebo mírné okolo. Všechny chytáky jsem zaběhla dobře. Věřím, že kdyby s Cleem běhal někdo jiný, lepší a zkušenější a hlavně - kdo nezapomíná dráhu, Cleo by se mistrem určitě stal. To je jasný. Opět jsem si potvrdila, že je Cleo spíše technicky zaměřený. My s takovými psy musíme vždy počítat, že se najde někdo rychlejší - ať už šeltie, zběsilý kříženci nebo prostě jen psi, kteří měli o kapku více štěstí :) Tak se musíme spoléhat na technické zaměření. Cleo by mi nikdy bez zaváhání nevletěl někam na skočku, i když, musím přiznat, že dřívě jsem s nim takové problémy měla. Ale opět to bylo mnou. Vraťme se nyní ale zpět. V agility jsem se umístila na 4. pozici. Medayli jsem si tedy z celých závodů neodvezla. Musím ale dodat, že před prohlídkou na agility jednotlivců vyhlašovali součet družstev. Určitě celý náš tým se zastavil a skoro nedýchal. Když vyhlásili 3. místo, trochu se mi odlehčilo. Avšak když vyhlásili Zetoráky na 2. místě už jsem jen doplňovala v duchu větu, kterou pořadatelka hlásila. Dokázali jsme to!!! Stali jsme se Mistry České Republiky mládeže v družstvech za rok 2009! Seběhli jsme se a navzájem si gratulovali. Při vyhlašování výsledků jsme nasbírali 2 poháry - 1 za součet a 2. s nápisem "Misrt ČR mládeže v agility". Po svěření poháru za součet si zavolali všechny mistry do zástupu. Samozřejmě Cleo chtěl sežrat Berušku. Kdo ví proč. Jakmile přišel na to, že je to fenečka, dal pokoj. Pustili nám hymnu a Cleo se začal vrtět. Docela trapas. Srovnala jsem ho ale a opět si stoupla do pozoru. Věnovali nám pár slov. Pak jsme se rozprchli. Ještě jsme se ale jako správný tým vyfotili :) Foto přiládám níže.
 
Zleva: Jirka a Beruška, Vašek s Ajou, Barča s Terrynkou a já a Cleo