Vyhledávání


Novinky

Mistrovství České Republiky Bíglů 2011

02.10.2011 00:00
Letošní sezónu mistrovských závodů jsme zakončili Mistrovstvím České Republiky Bíglů 2011. Víceméně úspěšně, spíše tedy více :))

Klubová výstava Border Kolií, Zbraslav u Brna

24.09.2011 18:12
Sam se zúčastnil své úplně první výstavy a dopadl nad svá očekávání! :) A že mu to předvádění šlo! :)

Mistrovství České Republiky mládeže 2011, Praha

18.09.2011 00:00
V tomto víkendu proběhlo mistrovství ČR mládeže 2011. Odjeli jsme velmi spokojení :))

Mistrovství České Republiky 2011, Žamberk

11.09.2011 00:00
Chtě nechtě jsme se zúčastnili mistrovství ČR v Žamberku. Dopadlo nad míru všech mých očekávání! :) Povídání s fotečkou v zážitcích.

Vánoční závody, Hodonín

04.09.2011 00:00
První neoficiální závody, kde jsem závodila s oběma psy! :) V zážitcích opravdu rozsáhlé povídání.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist

2.4.2011 - neoficiální závody agility, Kostelany

02.04.2011 00:00

Dne 2.4.2011 jsme se zúčastnili neoficiálních závodů v Kostelanech pod záštitou klubu Kroměříž.
Cesta byla... No, ojedinělá. Asi půl hodiny jízdy zkrze les po uzoučké silničce, která byla rovná asi jako Himaláje (erm, tedy vůbec). Po příjezdu na ranč a zároveň westernové městečko vládla příjemná atmosféra (podotýkám, to jsme ještě nevešli do haly). Moc pěkné stáje, krásní koně, prostorná restaurace - zázemí super :)
No a pak jsme vešli do haly. Ten povrch byl naprosto katastrofální - nejjemnější a nejbořivější písek co jsem kdy viděla. Přes zimu jsme běhali týden co týden v hale v Mikulově - taktéž písečný povrch, ale ten se tolik nebořil. Bohužel, pořadatelé ho ani nevyváleli a nebyl ani trochu mokrý. Opravdu nejhorší povrch, na kterém jsem kdy běhala. A závodníci mi dají jistě za pravdu. Uběhnout parkur bylo tak akorát na mé fyzické predispozice, tudíž jsem po prohlídce funěla a funěla a funěla. Viděla jsem, jak jeden závodník i spadl. Docela jsem se zasmála, ale když jsem si v tom zkusila zaběhat sama, už mi tolik do smíchu nebylo. Ne že by byl povrch před závodem nějak upravený, ale když si někdo zkusí zaběhat po parkuru, který prošli štěňata a začátečníci - měla jsem co dělat. Ne že bych třeba vytrvalostním během, či sprintem byla bohem obdařena (neznám gramlavějšího člověka na tělocvik jako takový), ale bylo to dost i na pár lidiček, co už opravdu něco vydrží. Abych to konečně shrnula - naprosto zarážející. Mrzí mě, že závody takhle špiním, ale pořadatelé museli s takovými názory rozhodně počítat. Pokud je tedy zajímali...
Ale líbilo se mi, že zde byla kategorie štěňat. Jenže do 18 měsíců, což mi zase přijde moc... Viděla jsem tam pár psů o kterých vím, že by zaběhli i běh začátečníků... Zkrátila bych to tak do 13 měsíců, to je akorát čas na skákání skoček.
Běh: Jumping. Špatné :D Ihned po výběhu jsem si všimla, že je něco špatně - Cleo byl totálně pomalý. Asi jako já (viz. povrch). A to mě hrozně mrzelo. Ne že by Cleo rychlostně nějak úžasně vynikal, ale umí být i rychlejší - mnohem. Shodil zeď (nic moc nového, vyjímečně se to stane, zejména na okolo a ze špatného úhlu, ale tady byla docela rovně... Ale to nevadí, nebyla to ani jeho ani moje chyba...) a na předposlední překážce jsem chtěla udělat křečka, jenže se mi zamotali nožky a já udělala něco, co se křečkovi vůbec nepodobá :D Clea napadlo co má dělat, ale neudělal to, ale nevadí :) Omluvila jsem se mu a dali jsme to znova. Nakonec z toho bylo 3. místo! Huráá :D
Běh: agility. To už bylo přecejen o něco lepší. Docela nám to šlo, tedy 3. místo :) Huráá! :D
Součet nebyl...
No a pak už jen předání cen :3 Vyhrála jsem si 2 fajné krabičky na pamlsky, které docela ráda používám, dále knížku, kterou už mám :) a podložku pod misku s vodou - Cleo je přes léto pořád venku, takže mě napadlo, že se to ani nevyužije, ale štěňátko to určitě ocení :D Tedy spíše my, po jeho příchodu :)
Abych to shrnula - alespoň vím, kam příště nejet. Mrzí mě to, ale myslím, že vyšší úroveň závodů jako takových jsme čekali všichni (závodníci).

Video? Není! Fotky? Možná budou ;)