Vyhledávání


Novinky

Mistrovství České Republiky Bíglů 2011

02.10.2011 00:00
Letošní sezónu mistrovských závodů jsme zakončili Mistrovstvím České Republiky Bíglů 2011. Víceméně úspěšně, spíše tedy více :))

Klubová výstava Border Kolií, Zbraslav u Brna

24.09.2011 18:12
Sam se zúčastnil své úplně první výstavy a dopadl nad svá očekávání! :) A že mu to předvádění šlo! :)

Mistrovství České Republiky mládeže 2011, Praha

18.09.2011 00:00
V tomto víkendu proběhlo mistrovství ČR mládeže 2011. Odjeli jsme velmi spokojení :))

Mistrovství České Republiky 2011, Žamberk

11.09.2011 00:00
Chtě nechtě jsme se zúčastnili mistrovství ČR v Žamberku. Dopadlo nad míru všech mých očekávání! :) Povídání s fotečkou v zážitcích.

Vánoční závody, Hodonín

04.09.2011 00:00
První neoficiální závody, kde jsem závodila s oběma psy! :) V zážitcích opravdu rozsáhlé povídání.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TOPlist

16.-17.4.2011 - Chvalnovská Pohodička X., Chvalnov

17.04.2011 00:00

Tak Chvalnovská Pohodička byla víceméně jasná - přihlásili jsme se asi na podzim loňského roku a platbu poslali, když už příliš mnoho míst volných nezůstávalo. Chvalnov prostě nejsou obyčejné závody, ale něco víc ^^ Závody něčím zcela specifické, kde je téměř vše úplně jinak (tak například: 3 rozhodčí, 2 parkury, vyhlašují se pouze součty a vítěz součtu obou dní má startovné na Chvalnovské pohodičky zdarma - no nejeď tam :D)

Sobota: ráno jsme pracně postavili náš přebytečně velký stan a ubydleli do něj Clea s kennelkou. Když do ní musel, netvářil se nijak eXtra nadšeně, ale když musí, tak musí :D
Prvním sobotním během bylo agility. Musím říct, byla jsem dost zmatená - nevěděla jsem, kdy ale hlavně kde budu běžet! Ono jak tam byly ty dva parkury, tak akorát řekli, že smallíci jsou dole a large nahoře. Ale počítala jsem s tím, že to řeknou (a řekli :)). Agility nám postavila finská rozhodčí Anne Savioja - velmi pěkný parkur. Kdo neměl odložení, měl smůlu. My odložení máme, sice ne kdovíjaké, ale bylo tam. Doběhli jsme na 2. místě! :)
Druhým během byl jumping, který nám postavil pan rozhodčí Tomáš Glabazňa. Tam už by se pár chytáků našlo. Ale pro nás no problemo, takže jsme doběhli čistě, ale na 5. místě (2 tr.b. za čas) x)
Třetím během soboty byla A3 zkouška, kterou nám postavil pan rozhodčí Antonín Grygar. Jeho parkury si moc dobře pamatuju z loňska, takže jsem byla na prohlídce obzvláště ostražitá... Ale nakonec to byla taková docela pěkná A3. Jediné, co mě zarazilo, byla Cleova rychlost. Na prohlídce jsem si říkala: "Jojo, v pohodě, toto ujdu krokem...", no, jsem tam s Cleem běžela až ze mě vypadlo: "Ježiš, co s ním?" :D Bohužel, Cleo shodil 1. překážku, takže to nebylo umístění na bedně, ale 5. místo... Ale časově bychom byli 2. :)
Ještě toho dne proběhlo vyhlášení součtu soboty, kde jsme se umístili na 2. místě, a tak si domů ještě v sobotu odvezli pěkný pohár a balíček suchého masa :) Mňam (podle Clea :D)

Neděle: Ráno nám pan rozhodčí Tomáš Glabazňa postavil velmi zajímavý agility parkur :D Již tradičně nechyběl ani stůl, jež si všichni ihned oblíbili :) Byla to prej taková ta (jak jsem se na prohlídce doslechla) "Tomíkovina" :D Spíše těžší parkur, podle mě to trochu prověřilo psa, jestli umí přemýšlet (čehož jsem se děsila!) a onu "Tomíkovinu" Cleo nakonec zvládl úplně v pohodě. Nevěděla jsem totiž, jestli to jít na rychlost a na risk, že Cleo nepoužije mozek jak by měl, nebo na jistotu, ale pak se o něj přerazím. Nakonec jsem to šla na rychlost a na risk a ukázalo se jako skvělá volba :) JENŽE. Já hňup jsem z tunelu do tunelu nestihla francii a už jsem byla v pr... :D Pač to nešlo vykoumat jinak, poslala jsem ho, že to rychle přeběhnu. Cleo odmítl, tak jsem ho vrátila a v poho, stihli jsme, doběhli jsme :) Vyneslo nám to 7. místo :) 2. nejlepší čas, myslím.
Hned poté jsme měli nahoře postavený jumping - tedy, zajímavé, opravdu. Podle mě to zase prověřovalo spíše psa, zejména ta část se slalomem, kde ho až příliš plete tunýlek. To se bohužel stalo velké spoustě týmů osudným. Tento parkur jsem šla spíše na jistotu, ono už ani tak o ten čas nešlo. Velmi příjemně mě překvapila právě čast se slalomem, kde jsem Clea přechytla na protiruku a on jakoby: "Ježiš, to bych zvládl i na pravou, v pohodě." :) Takže, čistě, no to byla radost :D Umístění 8. místo, nic moc no, ale díkybohu čistě s nadějí na Chvalnovského Pohodáře :D
No a nakonec - zkouška MA3. Dalo by se říct, že pro mě už to tolik neznamenalo a přecejen, 6. běh za 2 dny, navíc v takovém pařáku, no nevim, to mi moc nešmakovalo... Ale tak dobrý - Cleo se moc snažil. Překvapil mě krásnou zónečkou. Vždycky je má krásné, ale tentokráté to byl test ohněm a on ustál úplně úžasně! :) Pak jsem tam zapomněla dráhu a o Clea se skoro přerazila xD Ale dali jsme to v pohodě :) Jen tam byla přecejen chyba - shodil dvojskok, troubeleček. Tak já se tam kvůli němu skoro zabiju a von takle :D Ale já byla spokojená :) Umíštění nepamatuju, že by 5. místo? :D

A vyhlášení: součet neděle jsme nedali, ale nedá se nic dělat. Časově možná, ale s tím odmítnutím... Součet zkoušek - překvapení. Vyhlásili nás na 3. místo, docela mě to zaskočilo :) S 2 chybama... A když jsem si na focení vzala Clea do náruči, povyskočil si a vyklouzl mi, tak jsem tam s ním "bojovala" :D No a pak vyhlásili Chvalnovské Pohodáře! A já byla mezi nimi :) Takže jsme se stali Chvalnovskými Pohodáři v kategorii medium :) Prostě už jsme v pohodě :D Sice to na tradiční fotce vypadá, jakobych Clea držela jako pytel brambor, ale ono je to vážně jediná poloha, kdy těch jeho 15kg udržím ve stabilní poloze :D Kdo nevěří - klidně vám ho půjčím, na potěžkání :D

Společné foto Chvalnovským Pohodářů

Byly to moc fajnové závody, děkuji všem holkám za podporu i skvěle strávený víkend, doufám, že se zase příští, nebo lépe ještě tento rok uvidíme takhle pohromadě :)

A náš Chvalnovský Pohodář :)

Už se moc těšíme na další Chvalnovskou Pohodičku, jen doufám, že se mi to tentokrát nebude křížit s žádným jiným závodem či jinou akcí :(